Tervist toetava toitumise nõustamine

… aitab veenduda, kas sinu tänane toitumine toetab parimal moel sinu enesetunnet ja tervist, ning leida sulle sobivaimad viisid selle saavutamiseks.

Kuidas sa ennast tunned? Kas tunned end hästi ja energiliselt? Või tahaksid end nii tunda? Kas oled tajunud või mõelnud, kuivõrd mõjutab sinu enesetunnet see, mida ja kuidas sööd?

tervist-toetava-toitumise-noustamine

Toit ja söömine on midagi nii loomulikku ja igapäevast, et sageli ununeb, miks me seda üldse teeme.

Et täita kõhtu? Saada energiat? Kogeda meelepäraseid maitseid? Veeta mõnusaid hetki koos lähedastega? Mõnikord ehk hoopis selleks, et peletada närvipinget või väsimust või lükata edasi muid tegevusi? Ununeb, et vajame terve ja energilisena püsimiseks toidust ka tasakaalu – parajas koguses ja vahekorras toitaineid ning võimalikult vähe kõike seda, mis keha vajadustele vastu töötab või seda lausa kahjustab. Meie keha on üksjagu keerukas mikromaailm ja vajalike toitainete puudus või liig võib uppi lüüa kogu süsteemi – kui mitte kohe, siis aja jooksul. 

Sellest, et keha vajab muutust, võivad märku anda erinevad ilmingud, näiteks üldine energiapuudus ja väsimus, meeleolulangus või vähene jaks treeningul, isutamine või söömasööstud, uimasus einete järel, vargsi kosuv või aina kõikuv kehakaal, kõhumured või normide piire kompavad vereanalüüsi tulemused. Tasakaalus, tervist toetava toitumisega saab neid muresid leevendada ja ennetada nii mõndagi tõsisemat tervisehäda.

Tervist toetava toitumise nõustamine on sulle abiks, kui:

Kui sa soovid nõu lapse toitumisega seoses, võta minuga esmalt ühendust ja kirjelda lühidalt, millise küsimuse või mure osas abi vajad. Nii saame sinu küsimusest ja lapse vanusest lähtuvalt leida kõige sobivama lähenemise.

Kas saan sind aidata?
Vaata, kuidas see käib…

Selleks, et saaksin sind toetada sulle sobivaimal viisil, pakun sulle valikuks kahte nõustamispaketti.

Kui tunned, et sind aitab kõige paremini sinu toitumise põhjalik analüüs ja teadmised, kuidas toitumist edaspidi omal käel kujundada, soovitan valida baaspaketi. Kui tahaksid aga tervist toetava toitumise kujundamisel enamat tuge ning lisaks esmasele kohtumisele ja soovitustele ka võimalust järelanalüüsiks ja -kohtumiseks, soovitan eelistada täispaketti.

Tervist toetava toitumise nõustamine – BAASPAKETT

175
 • sinu toitumise põhjalik analüüs
 • üks-ühele kohtumine veebis või Tartus
 • sinu toitumisest ja vajadustest lähtuvad põhjalikud kirjalikud soovitused edaspidiseks
 • soovi korral erinevate tervislike toidukordade näited
 • soovi korral sinu eelistusi arvestav kahe päeva näidismenüü
 • soovi korral näitlikud retseptid huvipakkuvate toiduainete kasutamiseks
 • sinu toitumise põhjalik järelanalüüs ühe kuu möödudes
 • vastused kohtumiste vahel tekkivatele küsimustele
 • täiendav üks-ühele kohtumine veebis või Tartus
 • täiendavad kirjalikud soovitused edaspidiseks

Tervist toetava toitumise nõustamine – TÄISPAKETT

245
 • sinu toitumise põhjalik analüüs
 • üks-ühele kohtumine veebis või Tartus
 • sinu toitumisest ja vajadustest lähtuvad põhjalikud kirjalikud soovitused edaspidiseks
 • soovi korral erinevate tervislike toidukordade näited
 • soovi korral sinu eelistusi arvestav kahe päeva näidismenüü
 • soovi korral näitlikud retseptid huvipakkuvate toiduainete kasutamiseks
 • sinu toitumise põhjalik järelanalüüs ühe kuu möödudes
 • vastused kohtumiste vahel tekkivatele küsimustele
 • täiendav üks-ühele kohtumine veebis või Tartus
 • täiendavad kirjalikud soovitused edaspidiseks
Populaarsem

Tervist toetava toitumisega võib kaasneda ka mõningane kaalulangus, kuid siinsetest nõustamispakettidest ei piisa, et pakkuda sulle kaalulangust toetavaid spetsiifilisi soovitusi ja tuge. Kui tajud, et sooviksid abi just kaalulangetamisel, loe esmalt lähemalt kaalunõustamise teenusest.

Kui oled otsustanud, et saan sind aidata:

Lisaks...

Pärast nõustamist:

See kõik on tore, aga …

Toitumise teemal näib raamatuid, artikleid ja uudisnuppe ilmuvat tõesti igapäevaselt ning üha keerulisem on mõista, kuidas siis lõppude lõpuks sööma peaks – kõiki leitavaid soovitusi järgida näib ilmselgelt võimatu, lisaks on need sageli ka vastukäivad. Minu soov on aidata luua selles virr-varris selgust: analüüsida just sinu toitumist kui tervikut ning anda sulle teaduspõhist ja sinu vajadusi arvestavat nõu. Nõustajana tuginen Eesti ja Põhjamaade riiklikele toitumissoovitustele, Eesti Toitumisterapeutide Assotsiatsiooni soovitustele ja juhistele ning hoian end kursis uusimate teaduspõhiste soovitustega toitumise vallas.

Tervist toetav toitumine on mitmekesine ja tasakaalus, kõiki vajalikke toitaineid sisaldav toitumine, ja seega ei ole põhjust peljata, et see tähendab elupõlist salatinäksimist või igavest loobumist mõnest enda lemmikpalast. Tõsi, paremaks enesetundeks võib olla vajalik teha muudatusi, kujundada tasapisi ümber seniseid eelistusi või harjumusi toiduvalikutes või toitumise rütmis, kuid üldjuhul ei välista tervislik toitumine ühtegi toiduainet. Nõustamisel õpetan, kuidas toituda nii, et toit pakuks keha heaks toimimiseks kõike vajalikku, arvestades samal ajal sinu eelistusi erinevate toiduainete suhtes.

Tervist toetav toitumine tähendab ennekõike oskust teha häid valikuid, olgu ise toitu valmistades, seda tellides või süües kodust väljas. Muidugi on ise värskest toorainest toitu valmistades kergem olla kindel, et pakud endale parimat, kuid alati ei anna elurütm selleks võimalust. Seepärast on nõustamisel oluline rääkida just sinu eluga sobivatest võimalustest tervislikuks toitumiseks. Annan sulle soovitusi toidu lihtsaks valmistamiseks, aga ka nõu, mil moel süüa tervist toetavalt siis, kui viibid kodust eemal.

Toitumisharjumuste kujundamisel on esmatähtis osata märgata, kuidas sa sööd, ja mõista, kuidas see sulle mõjub. Sealt edasi on juba oluliselt kergem teha teadlikke valikuid ja kujundada enda toitumismuster aegamööda selliseks, et see toetaks nii keha kui vaimu. Harjumuste muutmine võib võtta aega, kuid tähtis on pealehakkamine ning püüd kujundada harjumusi iga päevaga tasapisi kehasõbralikumaks. Kui muutmist vajavat on palju, tea, et kõiki muutusi ei pea võtma ette korraga – iga samm enda tervise heaks loeb!

Sinu enesetunne on sinu kätes ja sisemine valmisolek enda toitumist muuta peab samuti tulema sinu seest. Mina olen heal meelel sulle toeks, andes sulle teaduspõhiseid selgitusi ja nõu.

Tekkis huvi, kuid tahaksid uurida lisa? Võta ühendust

Kliendid räägivad:

Mida peaksid veel teadma?

Minu kui toitumisnõustaja pädevuses on anda tervisliku toitumise ja kaalulangetuse soovitusi. Kui nõustamise ankeedis sisalduvate terviseandmete põhjal näen, et vajaksid mõne seisundi tõttu nõustamise eel toitumisterapeudi ja/või arsti soovitusi, võtan sinuga ühendust ja annan sellest teada. Seejärel võime kokku leppida, kas soovid nõustamisest loobuda või konsulteerin enne nõustamist sinu nõusolekul ja sinu anonüümsust säilitades pädeva toitumisterapeudiga.

Kui lepime kokku nõustamisest loobumises sellel või mõnel muul põhjusel enne esimest kohtumist, maksan sulle teenuse eest tasutud raha tagasi.

Tekkis huvi, kuid tahaksid uurida lisa? Võta ühendust

FTG_4731

Kontakt
Võta ühendust

Anna oma küsimustest või soovidest märku kontaktivormiga või kirjuta noustamine@toidugatasakaalu.ee.