Müügitingimused

Veebilehel https://toidugatasakaalu.ee (edaspidi veebileht) tegutseva veebipoe (edaspidi veebipood) omanik on Toiduga Tasakaalu OÜ (registrikood 16709152).

Veebipoe kasutamisega nõustute veebilehe privaatsustingimustega, mis kirjeldavad isikuandmete kogumist, töötlemist ja säilitamist ning küpsiste kasutamist veebilehel.


Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad veebipoest teenuste ja toodete ostmisel.

Veebipoes müüdavate teenuste ja toodete hinnad on märgitud eurodes ja ei sisalda käibemaksu. Kättetoimetamist vajavate toodete puhul võib hinnale lisanduda tasu toote kättetoimetamise eest. Kättetoimetamise tasu sõltub kättetoimetamise viisist ja selle hind kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Teave teenuste ja toodete kohta on esitatud veebilehel vastava teenuse või kauba tutvustuses.

Tellimuse vormistamine

Teenuse või toote tellimiseks tuleb soovitud teenus või toode lisada ostukorvi, vajutades selleks teenuse või toote juures kuvatud vastavasisulisele nupule. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad, sisestades oma korrektsed isikuandmed, et saaksime Teiega teenuse osutamiseks ühendust võtta või ostetud toote Teieni toimetada.

Isikuandmete ankeedi täitmise järel tuleb toote tellimisel valida sobiv pakiautomaadi asukoht toote kättetoimetamiseks. Nii teenuse kui toote tellimisel tuleb seejärel valida sobiv makseviis ning märkida, et olete tutvunud ja nõustute veebipoe müügitingimustega.

Teile kuvatakse ekraanil tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi või muu veebipoes näidatud makselahenduse kaudu. Pangalingiga tasumisel vajutage pärast makse tegemist panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“. Kui soovite teenuse või toote eest tasuda arve alusel, palun võtke ühendust veebipoe e-posti aadressil noustamine@toidugatasakaalu.ee.

Toiduga Tasakaalu OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, kes edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed makseid vahendavale volitatud töötlejale Montonio Finance OÜ-le. Tasumine toimub väljaspool veebipoodi vastava panga turvalises keskkonnas ning Montonio Finance OÜ tagatud turvalises keskkonnas juhul, kui kasutate tasumiseks deebet- või krediitkaarti või Montonio Finance OÜ vahendatud krediidilepingu sõlmimist järelmaksuga tasumiseks. Müüjal puudub ligipääs ostja panga ja deebet- või krediitkaardi andmetele.
Kui tellitud teenust ei ole võimalik osutada või toodet tarnida, teavitame ostjat sellest esimesel võimalusel ning tagastame selle eest tasutud raha, sh toote kättetoimetamise kulud, viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Leping jõustub tasumisele kuuluva summa laekumisega veebipoe omaniku arvelduskontole. Saadame e-kirjaga kinnituse tellimuse tegemisest ja kuvame kinnituse tellimuse vastuvõtmisest ka veebipoes.


Kättetoimetamine

Veebipoest teenuse tellimisel saadame Teile esimesel võimalusel e-kirja Teile teenuse osutamiseks vajalike juhistega. Teenuse põhjaliku kirjelduse, sh info selle täitmiseks ostjaga kokkulepitava ajalise raamistiku kohta, leiate veebilehelt vastava teenuse juurest.

Veebipoest tellitud toodetele on võimalik valida kohaletoimetamine Eesti piires. Kui soovite tellida toote välisriiki, palun võtke ühendust veebipoe e-posti aadressil noustamine@toidugatasakaalu.ee.

Toote saatmiskulud tasub ostja ja vastav hinnainfo kuvatakse tellimuse tegemisel saatmisviisi valiku juures.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates lepingu jõustumisest.

E-raamatu või muu virtuaalse materjali kättesaamiseks tuleb pärast makse sooritamist naasta veebilehele (oluline on vajutada panga lehel nuppu „Tagasi kaupmehe juurde“). Pärast makse tegemist saadame unikaalse veebilingi materjali allalaadimiseks Teie e-posti aadressile.

Kui tellimuse kinnitus Teie e-posti aadressile ei saabu või tekib muid takistusi, võtke meiega ühendust veebipoe e-posti aadressil noustamine@toidugatasakaalu.ee.


Taganemisõigus

Pärast tellitud toote kättesaamist on ostjal õigus veebipoes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kehti virtuaalsete toodete puhul, näiteks e-raamat või videokoolitus. Veebipoes pakutavale nõustamisteenusele kohaldub taganemisõigus, kui ostja taganeb lepingust enne esimese nõustamiskohtumise toimumist, olenemata selle toimumise viisist (veebivahendusel või vahetult) ja sellest, kas kohtumine toimub enne 14 päeva möödumist teenuse tellimisest või hiljem. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

Tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud toodet kasutada muul moel kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil, nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui toodet on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt toote väärtuse vähenemisele.

Lepingust tagastamiseks palume vastava avalduse saata veebipoe e-posti aadressile noustamine@toidugatasakaalu.ee hiljemalt 14 päeva jooksul teenuse tellimisest või toote kättesaamisest. Tagastusavalduse vormi leiate siit.

Toote tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui lepingust taganemise põhjuseks on, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule.

Ostja peab toote tagastama lepingust taganemise avalduse esitamisele järgneva 14 päeva
jooksul või esitama tõendi, et ta on nimetatud perioodi jooksul toote üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud tagastatava toote kättesaamisel ostjale viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest. Veebipood võib keelduda tagasimakse tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva toote tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendi asja üleandmise kohta kauba vedajale, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Lepingust taganemisel teenusest loobumisel tagastab veebipood ostjale kogu ostjalt lepingu alusel saadud tasu viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel taganemisavalduse saamisest.

Kui ostja ei tagane toote tellimusest täies ulatuses, tagastab veebileht tellimisel tasutud kättetoimetamise kulu proportsionaalselt tellimuses olnud toodete arvule.

Kui ostja on toote tagastamiseks sõnaselgelt valinud veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest toote kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea veebipood ostjale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust, loobuda teenuse pakkumusest või nõuda ostjalt tagasi toode, kui selle hind on eksituse tõttu märgitud veebipoes oluliselt alla teenuse või toote turuhinna.


Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud teenuse või toote lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates teenuse pakkumisest või toote üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates kirja e-posti aadressile noustamine@toidugatasakaalu.ee.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast toote üleandmist.

Kui veebipoest ostetud tootel on puudused, mille eest veebileht vastutab, parandab või asendab veebipood puudusega toote. Kui toodet ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab veebipood ostjale kõik lepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab ostja esitatud kaebusele kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.


Isikuandmete töötlemine

Veebipood töötleb Teie isikuandmeid lepingu täitmiseks ja meie õigustatud huvi alusel. Palun tutvuge veebilehe privaatsustingimustega, kus oleme kirjeldanud isikuandmete töötlemisega seotud põhimõtteid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on veebipoe osas pretensioone, palume need saata veebipoe e-posti aadressile noustamine@toidugatasakaalu.ee.

Kui ostja ja veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, on ostjal õigus pöörduda Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti juures tegutseva tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ja avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja veebilehe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

Ettevõtja andmed:

Toiduga Tasakaalu OÜ
Reg. nr.: 16709152
Puiestee 77-9, 51009 Tartu
E-post: noustamine@toidugatasakaalu.ee
Telefon: +372 50 44 227

Viimati muudetud 22.05.2023